---
title: "Kiireim WordPressi hosting: 2026 kiiruse testid"
description: "Võrdle kiireimat WordPressi hostingut reaalsete kiiruse mõõtmistega. WP Engine saavutab 65 ms TTFB, Kinsta 42 ms vahemällu salvestatud päringutel. Vaata, milline pakkuja tasakaalustab kiirust ja turvalisust."
url: "https://www.vpn.com/et/hosting/kiireim-wordpress-majutus/"
lang: "et"
updated: 2026-11-05
alternates:
  "ar": "https://www.vpn.com/ar/alistidafa/wordpress/index.md"
  "bn": "https://www.vpn.com/bn/hosting/wordpress-hosting/index.md"
  "cs": "https://www.vpn.com/cs/hosting/nejrychlejsi-hosting-wordpress/index.md"
  "cy": "https://www.vpn.com/cy/hosting/lletya-wordpress-cyflymaf/index.md"
  "da": "https://www.vpn.com/da/hosting/fastest-wordpress-hosting/index.md"
  "de": "https://www.vpn.com/de/hosting/fastest-wordpress-hosting/index.md"
  "el": "https://www.vpn.com/el/hosting/grigori-wordpress-hosting/index.md"
  "es": "https://www.vpn.com/es/hosting/fastest-wordpress-hosting/index.md"
  "et": "https://www.vpn.com/et/hosting/kiireim-wordpress-majutus/index.md"
  "fa": "https://www.vpn.com/fa/mizbani/sari-tarin-hosting-wordpress/index.md"
  "en": "https://www.vpn.com/hosting/fastest-wordpress-hosting/index.md"
  "fi": "https://www.vpn.com/fi/hosting/nopein-wordpress-hosting/index.md"
  "fr": "https://www.vpn.com/fr/hebergement/hebergement-wordpress-rapide/index.md"
  "ga": "https://www.vpn.com/ga/hosting/ostail-wordpress-is-tapula/index.md"
  "he": "https://www.vpn.com/he/hosting/achsun-wordpress-mahir/index.md"
  "hi": "https://www.vpn.com/hi/hosting/sabse-tez-wordpress-hosting/index.md"
  "id": "https://www.vpn.com/id/hosting/hosting-wordpress-tercepat/index.md"
  "is": "https://www.vpn.com/is/hosting/hraasta-wordpress-hysing/index.md"
  "it": "https://www.vpn.com/it/hosting/fastest-wordpress-hosting/index.md"
  "ja": "https://www.vpn.com/ja/hosting/fastest-wordpress-hosting/index.md"
  "ko": "https://www.vpn.com/ko/hosting/fastest-wordpress-hosting/index.md"
  "nl": "https://www.vpn.com/nl/hosting/fastest-wordpress-hosting/index.md"
  "no": "https://www.vpn.com/no/hosting/raskeste-wordpress-hosting/index.md"
  "pl": "https://www.vpn.com/pl/hosting/najszybszy-hosting-wordpress/index.md"
  "pt": "https://www.vpn.com/pt/alojamento/hospedagem-wordpress-mais-rapida/index.md"
  "ro": "https://www.vpn.com/ro/hosting/hosting-wordpress-mai-rapid/index.md"
  "ru": "https://www.vpn.com/ru/hosting/bystryy-hosting-wordpress/index.md"
  "sk": "https://www.vpn.com/sk/hosting/najrychlejsi-hosting-wordpress/index.md"
  "sq": "https://www.vpn.com/sq/hosting/hosting-me-i-shpejte-wordpress/index.md"
  "sv": "https://www.vpn.com/sv/hosting/snabbaste-wordpress-hosting/index.md"
  "th": "https://www.vpn.com/th/hosting/hosting-wordpress-reo-thi-sut/index.md"
  "tr": "https://www.vpn.com/tr/hosting/en-hizli-wordpress-hosting/index.md"
  "ur": "https://www.vpn.com/ur/hosting/sabse-tez-wordpress-hosting/index.md"
  "vi": "https://www.vpn.com/vi/hosting/hosting-wordpress-nhanh-nhat/index.md"
  "zh": "https://www.vpn.com/zh/hosting/fastest-wordpress-hosting/index.md"
---

> **Põhiline kokkuvõte:** WP Engine juhib 65 ms globaalse TTFB-ga ja 100% üleskirjutusajaga. Kinsta saavutab vahemällu salvestatud päringutel 42 ms, kuid ilma vahemäluta 469 ms, seega sõltub reaalne jõudlus sinu vahemälu tabamismäärast. Kui skannisime iga pakkuja turvapäiseid, sai kuuest kaks hinde F. Kiireim WordPressi hosting on see, mis on kiire JA ei säästa serveritasandi turvalisuse arvelt.

Sinu WordPressi hosting määrab, kui kiiresti iga leht laadib, kui usaldusväärselt see võrgus püsib ja kui hästi see kaitseb külastajate andmeid. See juhend võrdleb kuut populaarset pakkujat kahe sõltumatu mõõtmisallika põhjal ning lisab turvapäiste hindamise, mida hostingu võrdlustes sageli ei leidu. Üldisema ülevaate kõigist hostingu tüüpidest leiad meie [veebihostingu juhendist](https://www.vpn.com/et/hosting/).

<div class="callout callout-info">
<strong>Kuidas me hindasime:</strong> Kiirusandmed pärinevad allikatest <a href="https://hostingstep.com/wordpress-hosting-benchmarks/">HostingStep</a> (pidev 24/7 jälgimine, testiti 34 hostingut) ja <a href="https://www.wpbeginner.com/showcase/fastest-wordpress-hosting/">WPBeginner</a> (identsed testsaidid Pingdomi ja k6 koormustestidega). Turvahinded pärinevad SecurityHeaders.com skannimistest, mis tehti mais 2026. Meie ise kiirustteste ei tee. Kõik allikad on avalikud ja korratavad.
</div>

## Miks on kiirus ja turvalisus mõlemad olulised

WordPressi hosting määrab, kui kiiresti sinu server vastab iga külastaja päringule. Hea hostingupakkuja optimeerib serveriressursse, vahemälukihte ja võrguteid spetsiaalselt WordPressi jaoks. Üldine jagatud hosting käsitleb WordPressi nagu iga teist sisuhaldussüsteemi, mis viib aeglasema Time to First Byte (TTFB) näitajani ja ebaühtlaste laadimisaegadeni.

Kiirus mõjutab tulu. [Akamai 2017. aasta jaekaubanduse jõudlusuuring](https://www.akamai.com/newsroom/press-release/akamai-releases-spring-2017-state-of-online-retail-performance-report) leidis, et 100-millisekundiline viivitus laadimisajas võib konversioonimäära langetada 7 protsenti. Google'i [Core Web Vitals](https://developers.google.com/search/docs/appearance/core-web-vitals) näitajaid kasutavad tema otsingutulemuste süsteemid, mis püüavad premeerida lehti, millel on hea kasutajakogemus.

Kuid kiirus ilma turvalisuseta on riskantne. Kiire sait, millel puuduvad turvapäised, võib jätta külastajad avatumaks brauseripoolsetele rünnakutele nagu XSS ja clickjacking. Kiirus ei kompenseeri nõrku serveritasandi vaikeseadeid. Hindame mõlemat mõõdet, sest sinu hostingupakkuja kontrollib mõlemat.

## Mida otsida kiirest WordPressi hostingust

Need viis võimalust eristavad kiirust optimeerivaid hoste põhilistest jagatud paketidest:

- **Staging-keskkond.** Testi kujunduse muudatusi, pluginate uuendusi ja koodimuudatusi enne avalikustamist saidi koopial.
- **Automaatsed varundused.** Igapäevased automaatsed varundused kaitsevad sinu andmeid. Kui tekib pluginakonflikt või turvarikkumine, taastad puhta koopia minutitega.
- **Serveritasandi turvalisus.** DDoS-kaitse, pahavaraskannimine ja veebirakenduste tulemüürid (WAF) hoiavad sinu saidi võrgus ja turvalisena. Tugev hostingu tasandi turvalisus sobib hästi kokku laiemate [küberturvalisuse](https://www.vpn.com/et/kuberturvalisus/) tavadega.
- **Ekspertne WordPressi tugi.** WordPressi tõrkeotsingus spetsialiseerunud personal lahendab probleeme kiiremini kui üldise hostingu meeskonnad. Otsi 24/7 kättesaadavust.
- **Serveri skaleeritavus.** Liiklustipud tootelaunchide või viirusliku sisu ajal ei tohiks sinu saiti kokku kukutada. Skaleeritav hosting eraldab lisaressursse automaatselt.

## Kuidas valida

Kitsenda valikuid, hinnates neid tegureid:

**Vastuseaja näitajad.** Vaata nii keskmisi kui ka halvimaid vastuaegu. Hosting keskmise TTFB-ga 65 ms, kuid 400 ms tippudega, toimib teisiti kui stabiilse 42 ms-ga. Google'i web.dev juhised loevad [TTFB-d 0,8 sekundit või vähem heaks](https://web.dev/articles/ttfb), seega on järjepidevalt madal näitaja usaldusväärse infrastruktuuri märk.

**Üleskirjutusaja garantiid.** Otsi pakkujaid, kes garanteerivad 99,9% üleskirjutusaega või rohkem. Isegi 99% üleskirjutusaeg tähendab 87,6 tundi seisakut aastas.

**Hinnastamise läbipaistvus.** Võrdle pikendushindu, mitte ainult reklaamhindu. Mõned hostid reklaamivad 2,99 $/kuus, kuid nõuavad 36-kuulist kohustust ja pikendavad hinda kolm korda kõrgemaks kui esialgne hind.

**Turvapositsioon.** Kontrolli, kas sinu hosting saadab kaasaegseid turvapäiseid (Content-Security-Policy, HSTS, Permissions-Policy). Need kaitsevad külastajaid XSS-i, clickjacking-u ja andmesüstimise eest. Skannisime iga allpool toodud pakkuja.

## 2026. aasta võrdlus: kiirus, turvalisus ja hind

<table>
<thead>
<tr><th>Pakkuja</th><th>Globaalne TTFB</th><th>Lehe laadimine</th><th>Turvapäised</th><th>Üleskirjutusaeg</th><th>Algushind</th></tr>
</thead>
<tbody>
<tr><td>WP Engine</td><td>65 ms</td><td>656 ms</td><td>C (3/6)</td><td>100%</td><td>20 $/kuus</td></tr>
<tr><td>Kinsta</td><td>42 ms vahemäluga / 469 ms ilma vahemäluta</td><td>635 ms</td><td>B (4/6)</td><td>99,9%+</td><td>35 $/kuus</td></tr>
<tr><td>SiteGround</td><td>341 ms</td><td>417 ms</td><td>C (3/6)</td><td>99,99%</td><td>2,99 $/kuus</td></tr>
<tr><td>Hostinger</td><td>450 ms</td><td>757 ms</td><td>F (0/6)</td><td>99,9%</td><td>1,99 $/kuus</td></tr>
<tr><td>Bluehost</td><td>500 ms+</td><td>1 030 ms</td><td>B (4/6)</td><td>N/R</td><td>3,99 $/kuus</td></tr>
<tr><td>Pressable</td><td>74 ms</td><td>N/A</td><td>E (1/6)</td><td>100%</td><td>25 $/kuus</td></tr>
</tbody>
</table>

*TTFB allikas: HostingStep 2026 (24/7 jälgimine). Lehe laadimise allikas: WPBeginner 2026 (Pingdom, identsed testsaidid). Turvalisus: SecurityHeaders.com skannimised, mai 2026. N/R = ei teatatud. N/A = allikas ei testinud.*

**Kiire hinnang.** WP Engine ja Pressable jagavad puhta kiiruse esikohta. Kinsta pakub parimat tasakaalu kiiruse, turvalisuse ja funktsioonide vahel. SiteGround on parim eelarvevariant. Hostinger on oma hinna eest kiire, kuid tal puuduvad turvapäised täielikult. Bluehost jääb kiiruses maha, kuid on tugevate turvapäistega.

### WP Engine: kiireim TTFB, tugev infrastruktuur

WP Engine saavutas HostingStepi 2026. aasta mõõtmistes kiireima globaalse TTFB-na 65 ms, mida toetab Cloudflare Enterprise CDN-integratsioon. Koormuse käsitlemine on 27 ms. WPBeginner mõõtis lehe laadimiseks 656 ms ja hindega A (90). Üleskirjutusaeg: 100% ilma registreeritud katkestusteta.

**Turvaskannimine (mai 2026).** Hinne: C (3/6). Saadab Content-Security-Policy (direktiividega `unsafe-eval` ja `unsafe-inline`), Strict-Transport-Security ja X-Frame-Options. Puudu: X-Content-Type-Options, Referrer-Policy, Permissions-Policy.

**Hinnastamine:** Startup 20 $/kuus, Professional 33 $/kuus, Growth 77 $/kuus, Scale 193 $/kuus. Aastane arveldus sisaldab kahte tasuta kuud.

**Sobib:** Meeskondadele, kes seavad kiiruse ja üleskirjutusaja kõige ette. CSP-poliitika sisaldab `unsafe-eval`-i, mis on turvateadlikele paigaldustele kaalumist väärt kompromiss.

### Kinsta: parim kiiruse ja turvalisuse tasakaal

Kinsta töötab Google Cloud Platformi C2 arvutioptimeeritud masinatel. HostingStep registreeris 42 ms serva vahemällu salvestatud TTFB, kuid 469 ms ilma vahemäluta. See vahe tähendab, et sinu jõudlus sõltub suuresti vahemälu tabamismäärast. WPBeginner mõõtis lehe laadimiseks 635 ms. Kinsta on HostingStepi üldistes mõõtmistes 34 hosti seas kohal #13.

**Turvaskannimine (mai 2026).** Hinne: B (4/6). Saadab Content-Security-Policy, Strict-Transport-Security, X-Content-Type-Options ja X-Frame-Options. Puudu: Referrer-Policy, Permissions-Policy. Selles võrdluses on see kõige tugevama turvapositsiooniga hallatud WordPressi hosting.

**Hinnastamine:** Single 35k 35 $/kuus (35 000 külastust, 30 $ aastas), Single 65k 50 $/kuus, Single 125k 90 $/kuus, Enterprise alates 500 $/kuus.

**Sobib:** WordPressi ettevõtetele, kes vajavad järjepidevat kiirust üle keskmise turvalisusega. Selles võrdluses ainus hallatud WordPressi hosting, millel on nii CSP kui ka neli turvapäist.

### SiteGround: parim eelarvevariant hallatud hostingust

WPBeginner mõõtis lehe laadimiseks 417 ms ja hindega A+ (95). Omanikusüsteem SuperCacher käsitleb serveritasandi, dünaamilist ja Memcached vahemälu kihte. Üleskirjutusaeg: 99,99%.

**Turvaskannimine (mai 2026).** Hinne: C (3/6). Saadab Strict-Transport-Security (koos preload-ga), X-Content-Type-Options ja X-Frame-Options. Puudu: Content-Security-Policy, Referrer-Policy, Permissions-Policy.

**Hinnastamine:** StartUp 2,99 $/kuus (reklaamhind), GrowBig 4,99 $/kuus, GoGeek 7,99 $/kuus. Pikendushinnad tõusevad oluliselt. Kontrolli pikendushindu enne kohustuse võtmist.

**Sobib:** Eelarvest lähtuvatele saitidele, mis soovivad siiski hallatud WordPressi funktsioone. Selles võrdluses kiireim lehe laadimisaeg, 417 ms. Puuduv CSP on peamine turvalisuse lünk.

### Hostinger: odavaim, kuid nullita turvapäised

Hostinger on selle võrdluse odavaim pakkuja. WPBeginner mõõtis lehe laadimiseks 757 ms ja hindega A (91) ning stressitesti vastuseajaks 66 ms. LiteSpeed-serverid pakuvad selle hinnaklassi kohta kindlat jõudlust.

**Turvaskannimine (mai 2026).** Hinne: F (0/6). Ei saada üldse turvapäiseid. Puudub Content-Security-Policy, HSTS, X-Content-Type-Options, X-Frame-Options, Referrer-Policy ja Permissions-Policy. See on oluline lünk iga saidi jaoks, mis töötleb kasutajaandmeid.

**Hinnastamine:** Premium 1,99 $/kuus (48-kuuline reklaamhind, pikendub hinnaga 10,99), Business 2,99 $/kuus, Cloud Startup 4,99 $/kuus.

**Sobib:** Isiklikele blogidele ja staatilistele saitidele, kus turvalisust käsitletakse rakenduse tasandil (nt Cloudflare ees). Ei ole soovitatav saitidele, mis käsitlevad sisselogimisandmeid, makseandmeid või kasutajate isikuandmeid ilma lisakihtideta.

### Bluehost: aeglaseim, kuid üllatavalt tugev turvalisus

Bluehost pakub madalaimat sisenemishinda koos SiteGroundiga. WPBeginner mõõtis lehe laadimiseks 1 030 ms ja hindega B+ (88), mis teeb sellest selle võrdluse aeglaseima hosti märkimisväärsel vahel.

**Turvaskannimine (mai 2026).** Hinne: B (4/6). Saadab X-Content-Type-Options, X-Frame-Options, Referrer-Policy ja üksikasjaliku Permissions-Policy. Eelarvehostingu kohta ebatavaliselt tugev. Puuduv HSTS on peamine mure.

**Hinnastamine:** Starter 3,99 $/kuus (reklaamhind, pikendub hinnaga 15,99), Business 6,99 $/kuus, eCommerce 14,99 $/kuus. Nõuab vähemalt ühe aasta kohustust.

**Sobib:** Väikese liiklusega saitidele, kus hind on tähtsam kui laadimisajad. Tugev Permissions-Policy on positiivne üllatus, kuid 1-sekundiline lehe laadimine on SEO-le ja konversioonidele reaalne puudus.

### Pressable: kiireim koormuse käsitlemine, nõrgimad päised

Pressable registreeris HostingStepi 2026. aasta mõõtmistes kiireima koormuse käsitlemise vastuseaja, vaid 12 ms, globaalse TTFB 74 ms ja 100% üleskirjutusaja. Pressable'i omanik on Automattic (WordPress.com-i taga olev ettevõte).

**Turvaskannimine (mai 2026).** Hinne: E (1/6). Saadab ainult Strict-Transport-Security. Puuduvad kõik ülejäänud viis päist. Arvestades Automatticu positsiooni WordPressi ökosüsteemis, tasub seda lünka märkida.

**Hinnastamine:** Personal 25 $/kuus, Starter 45 $/kuus, Pro 100 $/kuus, Enterprise kohandatud.

**Sobib:** Suure liiklusega WordPressi saitidele, mis seavad esikohale puhta kiiruse. Automatticu taust ja WordPressi-natiivne arhitektuur on tugevad, kuid turvapäiste lünk tuleks lahendada CDN-i või proksi tasandil.

## Kiirus vs turvalisus: täispilt

<table>
<thead>
<tr><th>Pakkuja</th><th>Kiiruse tase</th><th>Turvalisuse tase</th><th>Hinnatase</th></tr>
</thead>
<tbody>
<tr><td>Kinsta</td><td>Kiire vahemäluga (42 ms) / keskmine ilma (469 ms)</td><td>B (4/6 päist)</td><td>Premium (35 $+)</td></tr>
<tr><td>WP Engine</td><td>Kiireim (65 ms)</td><td>C (3/6 päist)</td><td>Keskmine (20 $+)</td></tr>
<tr><td>Pressable</td><td>Kiireim (74 ms)</td><td>E (1/6 päist)</td><td>Keskmine (25 $+)</td></tr>
<tr><td>SiteGround</td><td>Keskmine (417 ms laadimine)</td><td>C (3/6 päist)</td><td>Eelarve (2,99 $+)</td></tr>
<tr><td>Bluehost</td><td>Aeglane (1 030 ms laadimine)</td><td>B (4/6 päist)</td><td>Eelarve (3,99 $+)</td></tr>
<tr><td>Hostinger</td><td>Keskmine (757 ms laadimine)</td><td>F (0/6 päist)</td><td>Odavaim (1,99 $+)</td></tr>
</tbody>
</table>

Ühelgi pakkujal ei ole kõrgeimat hinnet nii kiiruses kui turvalisuses. Kinsta on sellele kõige lähemal, pakkudes kiiret TTFB-d ja parimaid turvapäiseid. WP Engine ja Pressable juhivad puhta kiiruse arvestuses, kuid nende turvapositsioon on nõrgem. Bluehost on kõige aeglasem, kuid tal on teine parim turvapäiste komplekt.

<div class="callout callout-tip">
<strong>Nõuanne:</strong> Kui sinu hostingul on nõrgad turvapäised, saad need ise lisada Cloudflare'i kaudu (tasuta tase), oma .htaccess-faili kaudu või WordPressi plugina abil, nagu Headers Security Advanced & HSTS WP. Hostingu vaikeseaded näitavad aga, kui tõsiselt pakkuja turvalisust vaikimisi võtab.
</div>

## Korduma kippuvad küsimused

### Milline WordPressi hosting saavutas 2026. aasta testides kõige kiirema TTFB?
WP Engine saavutas HostingStepi 2026. aasta mõõtmistes (24/7 jälgimine 34 hosti seas) kiireima globaalse TTFB, mida aitas Cloudflare Enterprise CDN-integratsioon, ning registreeris 100% üleskirjutusaja ilma katkestusteta. Pressable jagas puhta kiiruse esikohta kiireima koormuse käsitlemise vastuajaga. Mõlemad said turvapäiste osas nõrgemad hinded (WP Engine C, 3/6; Pressable E, 1/6).

### Miks on Kinsta vahemällu salvestatud ja ilma vahemäluta TTFB vahe reaalse kiiruse jaoks oluline?
HostingStep registreeris Kinstale kiire serva vahemällu salvestatud TTFB, kuid märgatavalt aeglasema TTFB ilma vahemäluta. See tähendab, et sinu tegelik saidi kiirus sõltub suuresti vahemälu tabamismäärast, mitte ühest kindlast arvust. Kinsta on HostingStepi üldistes mõõtmistes 34 hosti seas kohal #13. Selle võrdluse tugevaim turvapositsioon on siiski tal, hinne B (4/6 päist).

### Mis on TTFB ja miks see siin lehe laadimisajast rohkem kaalub?
Time to First Byte mõõdab, kui kiiresti sinu server vastab esialgsele päringule enne sisu kuvamist, ning peegeldab serveripoolset ja vahemälu tõhusust, mitte pildi ega skriptide mahtu. See juhend pärineb TTFB andmed HostingStepi pidevatest mõõtmistest ja lehe laadimise andmed WPBeginneri Pingdomi ja k6 testidest, sest need kaks näitajat võivad erineda, nagu näitab Kinsta vahemällu salvestatud ja ilma vahemäluta jaotus.

### Millistel hostidel on selles võrdluses kõige nõrgemad turvapäised ja milline on tegelik risk?
Hostinger sai hinde F (0/6 päist), ilma Content-Security-Policy, HSTS, X-Frame-Options ega Referrer-Policy-ta üldse. Pressable sai hinde E (1/6), saates ainult Strict-Transport-Security. Puuduvad päised jätavad külastajad avatumaks brauseripoolsetele rünnakutele nagu XSS ja clickjacking, mis on reaalne lünk iga saidi jaoks, mis kogub sisselogimisandmeid või makseandmeid.

### Mis eristab hallatud WordPressi hostingut üldisest jagatud hostingust kiiruse poolest?
Hallatud WordPressi hostid optimeerivad serveriressursse, vahemäluti ja võrgu marsruutimist spetsiaalselt WordPressi jaoks, samas kui üldine jagatud hosting käsitleb WordPressi nagu iga teist sisuhaldussüsteemi, mis põhjustab aeglasema TTFB-d ja ebaühtlasi laadimisaegu. Selles võrdluses on WP Engine, Kinsta ja Pressable spetsiaalselt loodud hallatud hostid, samas kui Bluehost ja Hostinger on lähemal eelarvelisele jagatud infrastruktuurile koos vastavalt aeglasemate lehe laadimistega.

### Milline hosting pakub äriliste WordPressi saitide jaoks parimat kiiruse ja turvalisuse tasakaalu?
Selle 2026. aasta võrdluse järgi Kinsta. See töötab Google Cloudi C2 arvutioptimeeritud masinatel, hoiab hallatud hostide seas tugevaimat turvahinnet (B, 4/6 päist, sh CSP ja X-Content-Type-Options), ning ühendab kiire serva vahemällu salvestatud TTFB üle keskmise üleskirjutusajaga. Hinnastamine algab 35 $/kuus Single 35k paketi eest (35 000 külastust kuus).

### Kuidas WordPressi hostingu kiirus tegelikult mõjutab otsingu järjestust ja konversioone?
Google'i otsingutulemuste süsteemid püüavad premeerida lehti, millel on hea [Core Web Vitals](https://developers.google.com/search/docs/appearance/core-web-vitals) näitajad, ning [Akamai 2017. aasta jaekaubanduse jõudlusuuring](https://www.akamai.com/newsroom/press-release/akamai-releases-spring-2017-state-of-online-retail-performance-report) leidis, et 100-millisekundiline viivitus laadimisajas võib konversioone langetada 7 protsenti. Seetõttu on TTFB ja lehe laadimise näitajad olulised kasutajakogemusest kaugemal. WPBeginneri hinded selles võrdluses, nagu SiteGroundi A+ (95) ja WP Engine A (90), peegeldavad mõõdetavaid lehe laadimise jõudluse erinevusi.

### Kas Pressable'i kiiruse eelis kaalub üles selle turvapäiste lünga?
Pressable registreeris HostingStepi 2026. aasta mõõtmistes kiireima koormuse käsitlemise vastuseaja 100% üleskirjutusajaga, ning seda omab Automattic, WordPress.com-i taga olev ettevõte. Kuid see sai hinde E (1/6 päist), saates ainult Strict-Transport-Security. Suure liiklusega saidid, mis seavad esikohale puhta kiiruse, peaksid selle lünga sulgema CDN-i või proksi tasandil, mitte lootma Pressable'i vaikeseadetele.

### Kuidas parandada puuduvaid turvapäiseid, kui minu hosting neid vaikimisi ei paku?
Lisa need ise Cloudflare'i tasuta taseme, oma saidi .htaccess-faili või WordPressi plugina kaudu, nagu Headers Security Advanced & HSTS WP. See on kõige olulisem hostide puhul nagu Hostinger (F, 0/6 päist) või Pressable (E, 1/6). Hostingu vaikeseaded näitavad siiski, kui tõsiselt pakkuja turvalisust käsitleb, isegi kui lünki saad ise käsitsi parandada.

### Kas Hostinger on sisselogimisi või makseandmeid käsitlevale saidile piisavalt turvaline?
Mitte ilma lisakihtideta. Hostingeri mai 2026. aasta SecurityHeaders.com skannimine näitas hinnet F (0/6), kus puuduvad täielikult Content-Security-Policy, HSTS, X-Frame-Options, Referrer-Policy ja Permissions-Policy. See on mõeldud isiklikele blogidele ja staatilistele saitidele, kus turvalisust käsitletakse rakenduse tasandil, näiteks Cloudflare ees, mitte saitidele, mis kogu kasutajate isikuandmeid või makseid otse.

### Milline hosting on 2026. aasta testides kõige aeglasem ja kas see väikesele saidile oluline on?
Bluehost mõõdeti WPBeginneri testides kõige aeglasema lehe laadimisega, mis on umbes kaks korda aeglasem kui kiiremad konkurendid, hoolimata hindest B+ (88). Madala liiklusega saitide puhul, kus kulu kaalub kiiruse üle, võib see olla vastuvõetav, eriti kuna Bluehosti turvahinne (B, 4/6 päist) on selle võrdluse teine tugevaim. SEO-tundlike või suure liiklusega saitide puhul on laadimisvahe reaalne puudus.

### Kas SiteGround on hea eelarvevariant, hoolimata pikendushinna tõusust?
Jah, eelarvest lähtuvatele saitidele, mis soovivad hallatud WordPressi funktsioone. SiteGround kasutab oma omanikusüsteemi SuperCacher ning saavutas selles võrdluses kiireima lehe laadimise hindega A+ (95) WPBeginneri skaalal ja 99,99% üleskirjutusajaga. Selle StartUp-pakett on reklaamitud hinnaga 2,99 $/kuus, kuid pikendushinnad tõusevad oluliselt, seega kontrolli hinda enne kohustuse võtmist.

### Millist üleskirjutusaja garantiid peaksin kiiret WordPressi hostingut valides tegelikult otsima?
Otsi 99,9% või rohkem, sest isegi 99% üleskirjutusaeg lubab aastas 87,6 tundi seisakut. WP Engine ja Pressable teatasid selles võrdluses mõlemad 100% üleskirjutusajast, SiteGround 99,99%-st ning Kinsta ja Hostinger mõlemad 99,9%+-st. Bluehosti üleskirjutusaega ei teatatud, mis on iseenesest arvesse võetav otsuse tegemisel.

## Lõppkokkuvõte

WP Engine on kiireim. Kinsta on kõige tasakaalustatum. SiteGround on parim eelarvevariant. Ükski pakkuja ei ole nii kiiruses kui turvalisuses tipus, mis tähendab, et sinu valik sõltub sellest, milline kompromiss on sinu saidi jaoks olulisem.

Saitidele, mis käsitlevad 100 000+ kuist külastajat või nõuavad vastavussertifikaate, vaata meie [ettevõtte WordPressi hostingu](https://www.vpn.com/et/hosting/ettevotte-wordpress/) juhendit. Meeskondadele, kes käitavad mitte-WordPressi koormusi, vaata meie [hallatud pilvepakkujate](https://www.vpn.com/et/hosting/hallatud-pilveteenuse-pakkujad/) võrdlust.

*Kiirusemõõtmised: [HostingStep](https://hostingstep.com/wordpress-hosting-benchmarks/) (24/7 jälgimine), [WPBeginner](https://www.wpbeginner.com/showcase/fastest-wordpress-hosting/) (identsed testsaidid). Turvalisus: SecurityHeaders.com, mai 2026. Hinnastamine: pakkujate veebisaidid, mai 2026.*
