Najrýchlejší WordPress hosting: Rýchlostné testy 2026

Porovnajte najrýchlejší WordPress hosting s reálnymi rýchlostnými testami. WP Engine dosahuje 65 ms TTFB, Kinsta 42 ms v cache. Zistite, ktorý poskytovateľ najlepšie vyvažuje rýchlosť a bezpečnosť.

··12 min čítania

Hlavné zistenie: WP Engine vedie s globálnym TTFB 65 ms a 100 % dostupnosťou. Kinsta dosahuje 42 ms pri požiadavkách z cache, ale 469 ms bez cache, takže reálny výkon závisí od miery zásahov do cache. Pri kontrole bezpečnostných hlavičiek každého poskytovateľa dostali dvaja zo šiestich hodnotenie F. Najrýchlejší WordPress hosting je ten, ktorý je rýchly A zároveň nešetrí na bezpečnosti na úrovni servera.

Váš WordPress hosting určuje, ako rýchlo sa načítava každá stránka, ako spoľahlivo zostáva online a ako dobre chráni údaje vašich návštevníkov. Tento sprievodca porovnáva šesť populárnych poskytovateľov na základe dvoch nezávislých zdrojov benchmarkov a následne pridáva hodnotenie bezpečnostných hlavičiek, ktoré v porovnaniach hostingu často chýba. Prehľad všetkých typov hostingu nájdete v našom sprievodcovi webhostingom.

Ako sme hodnotili: Údaje o rýchlosti sú prevzaté z HostingStep (nepretržité monitorovanie 24/7, testovaných 34 hostingov) a WPBeginner (identické testovacie weby pomocou Pingdom + k6 záťažových testov). Bezpečnostné hodnotenia pochádzajú zo skenov SecurityHeaders.com z mája 2026. Vlastné rýchlostné testy nespúšťame. Všetky zdroje sú verejné a reprodukovateľné.

Prečo záleží na rýchlosti aj na bezpečnosti

WordPress hosting určuje, ako rýchlo váš server odpovedá na každú požiadavku návštevníka. Kvalitný hosting optimalizuje serverové zdroje, vrstvy cache a smerovanie siete špeciálne pre WordPress. Všeobecný zdieľaný hosting zaobchádza s WordPressom ako s akýmkoľvek iným CMS, čo vedie k pomalšiemu času do prvého bajtu (Time to First Byte, TTFB) a nekonzistentným časom načítania.

Rýchlosť ovplyvňuje tržby. Štúdia Akamai o výkone online obchodu z roku 2017[1] zistila, že oneskorenie načítania o 100 milisekúnd môže znížiť mieru konverzie o 7 percent. Systémy hodnotenia Googlu využívajú Core Web Vitals[2], ktoré majú odmeňovať stránky s dobrým používateľským zážitkom.

Rýchlosť bez bezpečnosti je ale riziko. Rýchly web bez bezpečnostných hlavičiek môže nechať návštevníkov vystavených útokom na strane prehliadača, ako sú XSS a clickjacking. Rýchlosť nedokáže kompenzovať slabé predvolené nastavenia na úrovni servera. Hodnotíme obe dimenzie, pretože váš poskytovateľ hostingu ovplyvňuje obe.

Na čo sa zamerať pri rýchlom WordPress hostingu

Týchto päť vlastností odlišuje hostingy optimalizované na rýchlosť od základných zdieľaných balíkov:

  • Staging prostredie. Testujte zmeny témy, aktualizácie pluginov a úpravy kódu na klone webu skôr, než ich nasadíte naživo.
  • Automatické zálohy. Denné automatické zálohy chránia vaše dáta. Pri konflikte pluginu alebo bezpečnostnom incidente obnovíte čistú kópiu počas niekoľkých minút.
  • Bezpečnosť na úrovni servera. Ochrana proti DDoS, skenovanie malvéru a webové aplikačné firewally (WAF) udržia váš web online a v bezpečí. Silná bezpečnosť na úrovni hostingu dobre dopĺňa širšie postupy kybernetickej bezpečnosti.
  • Odborná podpora pre WordPress. Tím, ktorý sa špecializuje na riešenie problémov vo WordPresse, vyrieši chyby rýchlejšie než všeobecné podporné tímy. Hľadajte dostupnosť 24/7.
  • Škálovateľnosť servera. Nárast návštevnosti pri spustení produktu alebo virálnom obsahu by nemal zrútiť váš web. Škálovateľný hosting automaticky pridelí dodatočné zdroje.

Ako vybrať

Svoje možnosti zúžte podľa týchto faktorov:

Benchmarky času odozvy. Sledujte priemerné aj najhoršie časy odozvy. Hostingy s priemerným TTFB 65 ms, ale špičkami 400 ms, fungujú inak než hosting s vyrovnaným 42 ms. Google vo svojich odporúčaniach na web.dev považuje TTFB 0,8 sekundy alebo menej za dobré[3], takže konzistentne nízka hodnota je znakom spoľahlivej infraštruktúry.

Záruky dostupnosti. Hľadajte poskytovateľov, ktorí garantujú dostupnosť 99,9 % alebo vyššiu. Aj 99 % dostupnosti znamená 87,6 hodiny výpadkov ročne.

Transparentnosť cien. Porovnávajte ceny pri obnovení, nielen propagačné ceny. Niektorí hostingy inzerujú 2,99 $/mesiac, ale vyžadujú 36-mesačný záväzok a pri obnovení účtujú trojnásobok úvodnej ceny.

Bezpečnostný profil. Overte, či váš hosting posiela moderné bezpečnostné hlavičky (Content-Security-Policy, HSTS, Permissions-Policy). Tie chránia návštevníkov pred XSS, clickjackingom a vkladaním dát. Skenovali sme každého poskytovateľa uvedeného nižšie.

Porovnanie 2026: rýchlosť, bezpečnosť a ceny

PoskytovateľGlobálny TTFBNačítanie stránkyBezpečnostné hlavičkyDostupnosťZačiatočná cena
WP Engine65 ms656 msC (3/6)100 %20 $/mes.
Kinsta42 ms v cache / 469 ms bez cache635 msB (4/6)99,9 %+35 $/mes.
SiteGround341 ms417 msC (3/6)99,99 %2,99 $/mes.
Hostinger450 ms757 msF (0/6)99,9 %1,99 $/mes.
Bluehost500 ms+1 030 msB (4/6)N/R3,99 $/mes.
Pressable74 msN/AE (1/6)100 %25 $/mes.

Zdroj TTFB: HostingStep 2026 (monitorovanie 24/7). Zdroj načítania stránky: WPBeginner 2026 (Pingdom, identické testovacie weby). Bezpečnosť: skeny SecurityHeaders.com, máj 2026. N/R = nebolo uvedené. N/A = zdroj netestoval.

Stručný verdikt. WP Engine a Pressable sú si v čistej rýchlosti vyrovnané. Kinsta ponúka najlepšiu kombináciu rýchlosti, bezpečnosti a funkcií. SiteGround je najlepšia rozpočtová možnosť. Hostinger je rýchly na svoju cenu, ale nemá žiadne bezpečnostné hlavičky. Bluehost zaostáva v rýchlosti, ale má silné bezpečnostné hlavičky.

WP Engine: najrýchlejší TTFB, silná infraštruktúra

WP Engine dosiahol v benchmarkoch HostingStep 2026 najrýchlejší globálny TTFB, 65 ms, vďaka integrácii s Cloudflare Enterprise CDN. Spracovanie záťaže je na úrovni 27 ms. WPBeginner nameral načítanie stránky 656 ms s hodnotením A (90). Dostupnosť: 100 % bez zaznamenaného výpadku.

Sken zabezpečenia (máj 2026). Hodnotenie: C (3/6). Posiela Content-Security-Policy (s direktívami unsafe-eval a unsafe-inline), Strict-Transport-Security a X-Frame-Options. Chýba: X-Content-Type-Options, Referrer-Policy, Permissions-Policy.

Ceny: Startup 20 $/mes., Professional 33 $/mes., Growth 77 $/mes., Scale 193 $/mes. Ročná platba zahŕňa dva mesiace zdarma.

Najlepšie pre: Tímy, ktoré uprednostňujú rýchlosť a dostupnosť nad všetko ostatné. Politika CSP obsahuje unsafe-eval, čo je kompromis hodný pozornosti pri nasadeniach s dôrazom na bezpečnosť.

Kinsta: najlepšia rovnováha rýchlosti a bezpečnosti

Kinsta beží na optimalizovaných výpočtových strojoch C2 v Google Cloud Platform. HostingStep zaznamenal TTFB 42 ms pri edge cache, ale 469 ms bez cache. Tento rozdiel znamená, že váš výkon silne závisí od miery zásahov do cache. WPBeginner nameral načítanie stránky 635 ms. Kinsta je na 13. mieste z 34 hostingov v celkových benchmarkoch HostingStep.

Sken zabezpečenia (máj 2026). Hodnotenie: B (4/6). Posiela Content-Security-Policy, Strict-Transport-Security, X-Content-Type-Options a X-Frame-Options. Chýba: Referrer-Policy, Permissions-Policy. Najsilnejší bezpečnostný profil medzi spravovanými WordPress hostingmi v tomto porovnaní.

Ceny: Single 35k 35 $/mes. (35 000 návštev, 30 $ pri ročnej platbe), Single 65k 50 $/mes., Single 125k 90 $/mes., Enterprise od 500 $/mes.

Najlepšie pre: Firmy na WordPresse, ktoré potrebujú konzistentnú rýchlosť s nadpriemernou bezpečnosťou. Jediný spravovaný WordPress hosting v tomto porovnaní, ktorý má CSP a štyri bezpečnostné hlavičky.

SiteGround: najlepší rozpočtový spravovaný hosting

WPBeginner nameral načítanie stránky 417 ms s hodnotením A+ (95). Vlastný systém SuperCacher zvláda vrstvy cache na úrovni servera, dynamickú cache a cache Memcached. Dostupnosť: 99,99 %.

Sken zabezpečenia (máj 2026). Hodnotenie: C (3/6). Posiela Strict-Transport-Security (s preloadom), X-Content-Type-Options a X-Frame-Options. Chýba: Content-Security-Policy, Referrer-Policy, Permissions-Policy.

Ceny: StartUp 2,99 $/mes. (propagačná), GrowBig 4,99 $/mes., GoGeek 7,99 $/mes. Ceny pri obnovení výrazne stúpajú. Pred záväzkom overte cenu pri obnovení.

Najlepšie pre: Weby s obmedzeným rozpočtom, ktoré stále chcú funkcie spravovaného WordPressu. Najrýchlejšie načítanie stránky v tomto porovnaní, 417 ms. Chýbajúca CSP je hlavnou bezpečnostnou medzerou.

Hostinger: najlacnejší, ale bez bezpečnostných hlavičiek

Hostinger je najlacnejší poskytovateľ v tomto porovnaní. WPBeginner nameral načítanie stránky 757 ms s hodnotením A (91) a odozvu pri zátažovom teste 66 ms. Servery LiteSpeed poskytujú pri tejto cene solídny výkon.

Sken zabezpečenia (máj 2026). Hodnotenie: F (0/6). Neposiela žiadne bezpečnostné hlavičky. Žiadna Content-Security-Policy, žiadne HSTS, žiadne X-Content-Type-Options, žiadne X-Frame-Options, žiadne Referrer-Policy, žiadne Permissions-Policy. Pri akomkoľvek webe, ktorý spracováva údaje používateľov, ide o závažnú medzeru.

Ceny: Premium 1,99 $/mes. (48-mesačná promo, pri obnovení 10,99 $), Business 2,99 $/mes., Cloud Startup 4,99 $/mes.

Najlepšie pre: Osobné blogy a statické weby, kde je bezpečnosť riešená na vrstve aplikácie (napr. Cloudflare pred webom). Neodporúčame pre weby, ktoré spracúvajú prihlasovacie údaje, platobné dáta alebo osobné údaje používateľov bez ďalších bezpečnostných vrstiev.

Bluehost: najpomalší, ale s prekvapivou bezpečnosťou

Bluehost ponúka najnižšiu vstupnú cenu spoločne so SiteGround. WPBeginner nameral načítanie stránky 1 030 ms s hodnotením B+ (88), čo z neho robí výrazne najpomalší hosting v tomto porovnaní.

Sken zabezpečenia (máj 2026). Hodnotenie: B (4/6). Posiela X-Content-Type-Options, X-Frame-Options, Referrer-Policy a podrobnú Permissions-Policy. Chýba: Content-Security-Policy a Strict-Transport-Security. Neobvykle silné pre rozpočtový hosting. Chýbajúce HSTS je hlavným problémom.

Ceny: Starter 3,99 $/mes. (promo, pri obnovení 15,99 $), Business 6,99 $/mes., eCommerce 14,99 $/mes. Vyžaduje minimálne jednoročný záväzok.

Najlepšie pre: Weby s nízkou návštevnosťou, kde je cena dôležitejšia než čas načítania. Silná Permissions-Policy je pozitívne prekvapenie, ale jednosekundové načítanie stránky je reálna nevýhoda pre SEO a konverzie.

Pressable: najrýchlejšie spracovanie záťaže, najslabšie hlavičky

Pressable zaznamenal v benchmarkoch HostingStep 2026 najrýchlejší čas odozvy pri spracovaní záťaže, len 12 ms, pri globálnom TTFB 74 ms a dostupnosti 100 %. Pressable vlastní Automattic (spoločnosť za WordPress.com).

Sken zabezpečenia (máj 2026). Hodnotenie: E (1/6). Posiela iba Strict-Transport-Security. Chýba všetkých päť ostatných hlavičiek. Vzhľadom na postavenie Automatticu v ekosystéme WordPressu je táto medzera hodná pozornosti.

Ceny: Personal 25 $/mes., Starter 45 $/mes., Pro 100 $/mes., Enterprise na mieru.

Najlepšie pre: WordPress weby s vysokou návštevnosťou, ktoré uprednostňujú čistú rýchlosť. Pôvod od Automatticu a architektúra natívna pre WordPress sú silné stránky, ale medzeru v bezpečnostných hlavičkách by ste mali riešiť na vrstve CDN alebo proxy.

Rýchlosť vs. bezpečnosť: úplný obraz

PoskytovateľÚroveň rýchlostiÚroveň bezpečnostiCenová úroveň
KinstaRýchly s cache (42 ms) / stredný bez cache (469 ms)B (4/6 hlavičiek)Prémiový (35 $+)
WP EngineNajrýchlejší (65 ms)C (3/6 hlavičiek)Stredný (20 $+)
PressableNajrýchlejší (74 ms)E (1/6 hlavičiek)Stredný (25 $+)
SiteGroundStredný (417 ms načítanie)C (3/6 hlavičiek)Rozpočtový (2,99 $+)
BluehostPomalý (1 030 ms načítanie)B (4/6 hlavičiek)Rozpočtový (3,99 $+)
HostingerStredný (757 ms načítanie)F (0/6 hlavičiek)Najlacnejší (1,99 $+)

Žiadny poskytovateľ nedosahuje najvyššie skóre v rýchlosti aj v bezpečnosti. Kinsta sa k tomu najviac približuje s rýchlym TTFB a najlepšími bezpečnostnými hlavičkami. WP Engine a Pressable vedú v čistej rýchlosti, ale ich bezpečnostný profil je slabší. Bluehost je najpomalší, ale má druhé najlepšie bezpečnostné hlavičky.

Tip: Ak má váš hosting slabé bezpečnostné hlavičky, môžete ich doplniť sami cez Cloudflare (bezplatná úroveň), súbor .htaccess alebo WordPress plugin ako Headers Security Advanced & HSTS WP. Predvolené nastavenia hostingu však ukazujú, ako vážne berie bezpečnosť hneď po inštalácii.

Záverečný verdikt

WP Engine je najrýchlejší. Kinsta je najvyváženejší. SiteGround je najlepšia rozpočtová možnosť. Žiadny poskytovateľ nezvláda rýchlosť aj bezpečnosť na výbornú, takže vaša voľba závisí od toho, ktorý kompromis je pre váš web dôležitejší.

Pre weby s 100 000+ mesačnými návštevníkmi alebo s požiadavkami na certifikácie zhody pozrite náš sprievodca podnikovým WordPress hostingom. Pre tímy s inými než WordPress úlohami pozrite porovnanie spravovaných cloudových poskytovateľov.

Benchmarky rýchlosti: HostingStep[4] (monitorovanie 24/7), WPBeginner[5] (identické testovacie weby). Bezpečnosť: SecurityHeaders.com, máj 2026. Ceny: webové stránky poskytovateľov, máj 2026.

Referencie

  1. Akamai. 2017. Akamai Online Retail Performance Report. https://www.akamai.com/newsroom/press-release/akamai-releases-spring-2017-state-of-online-retail-performance-report.Archivované: Snímka Wayback Machine
  2. Google for Developers. b.d. Understanding Core Web Vitals and Google search results | Google Search Central | Documentation. Získané 16. októbra 2026 z https://developers.google.com/search/docs/appearance/core-web-vitals.Archivované: Snímka Wayback Machine
  3. web.dev. b.d. Time to First Byte (TTFB) | Articles. Získané 16. októbra 2026 z https://web.dev/articles/ttfb.Archivované: Snímka Wayback Machine
  4. M. Raj. 2026. WordPress Hosting Benchmarks 2026: 24/7, 365 Days Tested. Hostingstep (2. septembra 2026). Získané 30. septembra 2026 z https://hostingstep.com/wordpress-hosting-benchmarks/.Archivované: Snímka Wayback Machine
  5. WPBeginner. 2026. 7 Best WordPress Hosting in 2026 (Speed Test Results). Získané 30. septembra 2026 z https://www.wpbeginner.com/showcase/fastest-wordpress-hosting/.Archivované: Snímka Wayback Machine

Zdroje pre túto stránku

Grafy a referenčné obrázky z nášho výskumu, voľne dostupné na prezeranie a zdieľanie.

  • Porovnanie WordPress hostingov podľa doby odozvy a hodnotenia bezpečnostných hlavičiek, ktoré ukazuje, že samotná rýchlosť nestačí.
    WordPress hosting by mal byť hodnotený podľa rýchlosti odozvy aj bezpečnostnej konfigurácie.

Často kladené otázky

Ktorý WordPress hosting skutočne dosiahol v testoch 2026 najrýchlejší TTFB?

WP Engine dosiahol najrýchlejší globálny TTFB v benchmarkoch HostingStep 2026 (monitorovanie 24/7 na 34 hostingoch), čomu pomohla integrácia s Cloudflare Enterprise CDN, a zaznamenal 100 % dostupnosť bez výpadkov. Pressable bol v čistej rýchlosti na rovnakej úrovni s najrýchlejším spracovaním záťaže. Obaja dosiahli slabšie výsledky v bezpečnostných hlavičkách (WP Engine C, 3/6; Pressable E, 1/6).

Prečo je rozdiel medzi TTFB Kinsty s cache a bez cache dôležitý pre reálnu rýchlosť?

HostingStep zaznamenal pre Kinstu rýchly TTFB pri edge cache, ale výrazne pomalší TTFB bez cache. To znamená, že vaša skutočná rýchlosť webu závisí najmä od miery zásahov do cache, nie od jedného pevného čísla. Kinsta je na 13. mieste z 34 hostingov v celkových benchmarkoch HostingStep. Stále má najsilnejší bezpečnostný profil v tomto porovnaní, hodnotenie B (4/6 hlavičiek).

Čo je TTFB a prečo sa tu prikladá väčšia váha než času načítania stránky?

Time to First Byte meria, ako rýchlo server odpovie na prvotnú požiadavku, ešte pred vykreslením obsahu, a odráža efektivitu na strane servera a cache, nie váhu obrázkov alebo skriptov. Tento sprievodca čerpá TTFB z nepretržitého monitorovania HostingStep a čas načítania stránky z testov WPBeginner pomocou Pingdom a k6, pretože tieto metriky sa môžu líšiť, ako je to aj pri rozdiele Kinsty medzi cache a bez cache.

Ktoré hostingy v tomto porovnaní majú najslabšie bezpečnostné hlavičky a aké je skutočné riziko?

Hostinger dostal hodnotenie F (0/6 hlavičiek), neposiela žiadnu Content-Security-Policy, HSTS, X-Frame-Options ani Referrer-Policy. Pressable dostal E (1/6), posiela iba Strict-Transport-Security. Chýbajúce hlavičky vystavujú návštevníkov väčšiemu riziku útokov na strane prehliadača, ako sú XSS a clickjacking, čo je reálna medzera pre každý web, ktorý zbiera prihlasovacie údaje alebo platobné dáta.

Čím sa spravovaný WordPress hosting líši od všeobecného zdieľaného hostingu z hľadiska rýchlosti?

Spravované WordPress hostingy optimalizujú serverové zdroje, vrstvy cache a smerovanie siete špeciálne pre WordPress, kým všeobecný zdieľaný hosting zaobchádza s WordPressom ako s akýmkoľvek iným CMS, čo spôsobuje pomalší TTFB a nekonzistentné časy načítania. V tomto porovnaní sú WP Engine, Kinsta a Pressable účelovo navrhnuté spravované hostingy, kým Bluehost a Hostinger sú bližšie k rozpočtovej zdieľanej infraštruktúre s zodpovedajúco pomalším načítaním.

Ktorý hosting ponúka najlepšiu rovnováhu rýchlosti a bezpečnosti pre firemný web na WordPresse?

Podľa tohto porovnania z roku 2026 je to Kinsta. Beží na optimalizovaných strojoch C2 v Google Cloud, má najsilnejšie bezpečnostné hodnotenie medzi spravovanými hostingmi (B, 4/6 hlavičiek vrátane CSP a X-Content-Type-Options) a kombinuje rýchly TTFB pri edge cache s nadpriemernou dostupnosťou. Cena začína na 35 $/mes. za plán Single 35k (35 000 mesačných návštev).

Ako rýchlosť WordPress hostingu skutočne ovplyvňuje hodnotenie vo vyhľadávaní a konverzie?

Systémy hodnotenia Googlu majú odmeňovať stránky s dobrými Core Web Vitals a štúdia Akamai o výkone online obchodu z roku 2017 zistila, že oneskorenie načítania o 100 milisekúnd môže znížiť mieru konverzie o 7 percent. Preto majú TTFB a benchmarky načítania stránky význam aj nad rámec používateľského zážitku. Hodnotenia WPBeginner v tomto porovnaní, ako A+ (95) pre SiteGround a A (90) pre WP Engine, odrážajú merateľné rozdiely vo výkone načítania stránky.

Vyváži rýchlostná výhoda Pressable jeho medzeru v bezpečnostných hlavičkách?

Pressable zaznamenal v benchmarkoch HostingStep 2026 najrýchlejší čas odozvy pri spracovaní záťaže so 100 % dostupnosťou a vlastní ho Automattic, spoločnosť za WordPress.com. Dostal však hodnotenie E (1/6 hlavičiek) a posiela iba Strict-Transport-Security. Weby s vysokou návštevnosťou, ktoré uprednostňujú čistú rýchlosť, by mali medzeru zatvoriť na vrstve CDN alebo proxy a nespoliehať sa na predvolené nastavenia Pressable.

Ako opravím chýbajúce bezpečnostné hlavičky, ak ich hosting štandardne neposkytuje?

Doplňte ich sami cez bezplatnú úroveň Cloudflare, súbor .htaccess vášho webu alebo WordPress plugin ako Headers Security Advanced & HSTS WP. Najviac to platí pre hostingy ako Hostinger (F, 0/6 hlavičiek) alebo Pressable (E, 1/6). Predvolené nastavenia vášho hostingu aj tak naznačujú, ako vážne berie bezpečnosť, aj keď medzery môžete opraviť manuálne.

Je Hostinger dostatočne bezpečný pre web, ktorý spracováva prihlásenia alebo platobné dáta?

Nie bez ďalších vrstiev. Sken SecurityHeaders.com z mája 2026 ukázal pre Hostinger hodnotenie F (0/6), chýbajú úplne Content-Security-Policy, HSTS, X-Frame-Options, Referrer-Policy a Permissions-Policy. Je určený pre osobné blogy a statické weby, kde sa bezpečnosť rieši na vrstve aplikácie, napríklad cez Cloudflare pred webom, a nie pre weby zbierajúce osobné údaje alebo platby priamo.

Ktorý hosting je najpomalší v testoch 2026 a záleží na tom pri malom webe?

Bluehost nameral v testoch WPBeginner najpomalšie načítanie stránky, zhruba dvojnásobok času rýchlejších konkurentov, a to napriek hodnoteniu B+ (88). Pri webe s nízkou návštevnosťou, kde cena prevažuje nad rýchlosťou, to môže byť prijateľné, najmä keďže bezpečnostné hodnotenie Bluehostu (B, 4/6 hlavičiek) je druhé najsilnejšie v porovnaní. Pri webe citlivom na SEO alebo s vysokou návštevnosťou je rozdiel v načítaní reálnou nevýhodou.

Je SiteGround dobrá rozpočtová možnosť napriek skoku ceny pri obnovení?

Áno, pre weby s obmedzeným rozpočtom, ktoré chcú funkcie spravovaného WordPressu. SiteGround používa vlastný systém SuperCacher a v tomto porovnaní dosiahol najrýchlejšie načítanie stránky s hodnotením WPBeginner A+ (95) a dostupnosťou 99,99 %. Jeho plán StartUp sa propaguje za 2,99 $/mes., ale ceny pri obnovení výrazne stúpajú, preto pred záväzkom overte cenu.

Akú záruku dostupnosti by som mal skutočne hľadať pri rýchlom WordPress hostingu?

Hľadajte 99,9 % alebo vyššie, pretože aj 99 % dostupnosti pripúšťa 87,6 hodiny výpadkov ročne. WP Engine a Pressable v tomto porovnaní nahlásili 100 % dostupnosť, SiteGround 99,99 % a Kinsta a Hostinger obaja 99,9 %+. Dostupnosť Bluehostu nebola uvedená, čo je samo osebe dôvod zohľadniť pri rozhodovaní.